Menu Zamknij

O mnie

Jestem psychologiem, specjalistą terapii uzależnień, psychodietetykiem i psychoterapeutą w trakcie procesu certyfikacji. Sukcesywnie poszerzam swoją wiedzę, należę do Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz jego Sekcji Naukowej. Moje doświadczenie zawodowe zbierałam współpracując z licznymi placówkami zajmującymi się psychoterapią oraz terapią uzależnień, od wielu lat prowadzę również gabinet prywatny. Jako psychoterapeuta pracuję w nurcie psychodynamicznym z młodzieżą i z osobami dorosłymi.

W swojej pracy zajmuję się leczeniem uzależnień, zaburzeń nastroju, zaburzeń nerwicowych, psychosomatycznych, odżywiania oraz zaburzeń osobowości.

W mojej praktyce zawodowej cenię sobie możliwość kontaktu z człowiekiem, a zbudowanie relacji opartej na zaufaniu oraz klimatu bezpieczeństwa zawsze traktuję priorytetowo.
Dbając o jakość świadczonych usług, swoją pracę poddaję regularnej superwizji. W uzasadnionych przypadkach prowadzę również sesje online.

Czym jest psychoterapia

Psychoterapia to metoda leczenia, którego celem jest redukcja objawów poprzez zmianę funkcjonowania psychicznego. Odbywa się to poprzez poznanie rzeczywistości wewnętrznej pacjenta, poszerzenie jego świadomości, a w konsekwencji zmiany na poziomie przeżywania emocjonalnego i zachowania. W terapii psychodynamicznej zakłada się bowiem, że życiem człowieka sterują nieświadome mechanizmy, niewyrażone potrzeby oraz nierozwiązane (najczęściej w dzieciństwie) konflikty intrapsychiczne. Czynnikiem leczącym jest zatem możliwość przyjrzenia się sobie, zobaczenia tego na co mamy wpływ w relacji z innymi czy samym sobą.

W procesie terapeutycznym znaczącą rolę odgrywa relacja, którą budują pacjent i terapeuta – oparta jest ona na zaufaniu, otwartości, współpracy i empatii.

Spotkania odbywają się z częstotliwością 1-2 razy w tygodniu, zawsze w tym samym miejscu i z tym samym terapeutą. Trwają zazwyczaj od kilku miesięcy do kilku lat. Jest to proces długoterminowy.